Antrosios „FIA Motorsport Games“ perkeliamos dar metams į 2022

Atsižvelgiant į vis blogėjančią situaciją, susijusią su „COVID-19” ir laikantis visų pasaulinių rekomendacijų, tarptautinė automobilių sporto federacija (FIA) ilgai lauktas automobilių žaidynes, turėjusias įvykti Prancūzijos „Paul Ricard“ trasoje spalio pabaigoje, perkelia į 2022 metus.

Apie tai pranešimas Lietuvos automobilių sporto federaciją pasiekė šiandien ryte. Pranešime teigiama, kad renginio vietos keisti neplanuojama: „FIA Motorsport Games 2022” turėtų įvykti toje pačioje trasoje, spalio 29-30 dienomis.

Kaip teigia FIA atstovai, renginys perkeliamas siekiant užtikrinti visų – tiek dalyvių, tiek organizatorių ir personalo saugumą. Nors viskas pasislenka metams į priekį, darbas su pačiu renginiu nesustos ir siekiama, kad žaidynės būtų dar smagesnės, jaukesnės ir laukiamos. Svarstant renginio nukėlimą, dirbanti komanda atkreipė dėmesį į tai, kad pasauline švente turėjusios būti žaidynės kviečia rinktis dalyvius iš viso pasaulio, o atsižvelgiant į sudėtingą (ir vis sudėtingėjančią) keliavimo tvarką ir pačią situaciją, smagus renginys tampa komplikuotu. Tikėtina, kad dėl to būtų sulaukta kur kas mažesnio dalyvių skaičiaus, taip neužtikrinant lygių varžymosi galimybių.

„Atsižvelgiant į problemas, su kuriomis susiduria visas pasaulis, sprendimas dėl renginio atidėjimo tapo neišvengiamu. „FIA Motorsport Games“ – išskirtinė galimybė suburti visą automobilių sporto bendruomenę, suvienyti ir pasidalinti aistra automobilių sportui. Mes jau dabar laukiam 2022 metų,“ – sakė FIA prezidentas Žanas Todas.

„Surinkti, suburti automobilių sporto bendruomenės narius iš viso pasaulio – būtinas ir kertinis žaidynių elementas. Kadangi to sklandžiai neįmanoma padaryti šiais metais, aš tikiu, kad mūsų priimtas sprendimas atidėti metams – tinkamiausias žingsnis šiuo metu. Tikime, kad daugelis federacijų ir sportininkų nusivils, tačiau toks mūsų sprendimas tik parodo mūsų siekį renginį padaryti globaliu ir visiems pasiekiamu. Mes ir toliau dirbsime kurdami išskirtinį renginį, turime planų šiais metais suburti bendruomenę virtualiai, bet šiais planais pasidalinsime vėliau,“ – mintimis dalinosi Stefanas Ratelis, atsakingas už globalų automobilių sporto koordinavimą. 

Lietuvos automobilių sporto federacija, kartu su partneriais, jau buvo įpusėjusi dalyvių atranką žaidynėms. Kaip sportininkai bus atrenkami kitiems metams, ar šių metų nugalėtojai ir vyks atstovauti Lietuvą – bus patikslinta vėliau.


Į viršų ↑
loading