I.Gelžinis centrinės Europos „Porsche Carrera“ taurės etape dukart lipo ant pakylos

Post
                                    thumbnail

Birželio 14-15 dienomis „Tor Poznan“ trasoje, Lenkijoje, buvo surengtas antrasis Centrinės Europos „Porsche Carrera“ taurės etapas. „Juta Racing“ komandos atstovas Ignas Gelžinis abejuose važiavimuose lipo ant apdovanojimų pakylos.

Nors savaitgalio važiavimai vyko permainingomis oro sąlygomis, I.Gelžinis stabiliai aukštą tempą demonstravo ir treniruotėse, ir kvalifikacijoje, ir lenktynėse.

Kvalifikacijoje nusileidęs tik lenkui Andrzejui Lewandowskiui, I.Gelžinis abiems važiavimams pelnė antrąsias startines pozicijas. Kitas „Juta Racing“ komandos atstovas Adamas Gladyszas kvalifikavosi atitinkamai ketvirtoje ir penktoje pozicijose.

Nors pirmojo važiavimo metu nelijo, trasa starto metu nebuvo pilnai išdžiuvusi, o I.Gelžiniui teko startuoti iš drėgnesnės jos pusės. Tai lietuviui pakišo koją ir dėl to jis po starto smuktelėjo į trečiąją poziciją, į priekį praleidęs lenką Stefaną Bilinskį.

Iš pirmosios vietos startavęs A.Lewandowskis pirmame važiavime užtikrintai finišavo pirmoje vietoje. I.Gelžinis finišo liniją kirto trečias, tačiau nuo S.Bilinskio atsilikęs vos dvejomis dešimtosiomis sekundės dalimis. A.Gladyszas finišavo ketvirtas, nuo I.Gelžinio atsilikęs 12 sek.

Antrojo važiavimo startas I.Gelžiniui vėl susiklostė nesėkmingai ir lietuvis dar kartą į priekį praleido S.Bilinskį. Vis dėlto, dėl automobilio gedimo iš kovos pasitraukus A.Lewandowskiui, I.Gelžinis pakilo viena pozicija aukštyn ir finišo liniją kirto antras, nuo S.Bilinskio atsilikęs kiek daugiau nei viena sekunde. Paskutinę vietą ant pakylos pelnė A.Gladyszas, nugalėtojui nusileidęs beveik 13 sek.

„Juta Racing“ komanda liko patenkinta šiame etape pademonstruotu tempu, tačiau pripažino, kad yra sričių, kuriose reikia pasitempti.

Bendroje įskaitoje po šio etapo  pirmauja S.Bilinskis, surinkęs 76 taškus. A.Gladyszas žengia antras su 62 taškais, o I.Gelžinis  su 48 taškais pakilo į ketvirtąją poziciją.

Trečiasis centrinės Europos „Porsche Carrera“ taurės etapas vyks Austrijos Salzburgringo trasoje, liepos 4-6 dienomis.