Sportininkė Deimantė Radzevičiūtė: driftas – sporto šaka, kurioje privalai rizikuoti

Deimantė Radzevičiūtė – viena iš nedaugelio drifte važiuojančių sportininkių. Mergina pasakoja autosportą pamilusi savo tėvų dėka, o šiandien savo gyvenimo neįsivaizduojanti be drifto, kuris, pasak Deimantės, reikalauja ryžto rizikuoti, greitos reakcijos ir gebėjimo numatyti savo veiksmus. Lenktynininkė netiki mitais, kad autosportas – vyriškas užsiėmimas ir neabejoja, kad nesvarbu kokios lyties būtum – džiuginančiam rezultatui pasiekti reikės įdėti tiek pat daug darbo. Deimantė sutiko prisidėti prie Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) iniciatyvos, kuria siekiama supažindinti visuomenę su Lietuvos moterimis autosporte.

Papasakokite, kaip susidomėjote automobilių sportu?

Domėjimasis automobilių sportu prasidėjo dar vaikystėje. Prie to, žinoma, labai stipriai prisidėjo mano mamos bei tėčio požiūris į šią sporto šaką. Pamenu, kaip mama „lakstydavo“ senučiu Toyota SUPRA automobiliu, o tėtis atvažiuodavo manęs pasiimti iš mokyklos ir tuomet veždavosi į draugo turėtą privačią aikštelę, kur „piešdavome saulutes“. Pamažu visa tai natūraliai įaugo į kraują ir tapo mano pačios aistra.

Koks buvo jūsų kelias autosporte, nuo kokių šakų pradėjote savo karjerą ir kuo užsiimate dabar?

Rimtai užsiiminėti automobilių sportu pradėjau būdama 18-iolikos, tuomet važiavau kartingais. Kiek vėliau, su savo geriausia drauge ir sportininke Mylita Kiškyte, apie 2 metus važiavome greituminiame slalome. Na, o drifto pasauliu pradėjau domėtis prieš 3 metus ir jis iki šiol išliko didžiulė mano gyvenimo dalis.

Kokių asmeninių savybių reikalauja važiavimas drifte?

Driftas, kaip sporto šaka, reikalauja didžiulio susikaupimo, gebėjimo planuoti savo veiksmus, greitos reakcijos, kruopštumo ir drąsos rizikuoti – tai neišvengiama kontaktiniame sporte. Na, o šiaip, kaip ir kiekvienoje autosporto šakoje, būtinas įdirbis, pasitikėjimas savimi.

Iš sportininkų tenka girdėti, kad kiekvienas finišas varžybose jau yra laimėjimas, nepriklausomai nuo rezultato. Sutinkate su šia mintimi? Ką jums reiškia laimėjimas?

Sutinku su tuo, kad kiekvienas finišas yra didžiulis laimėjimas, kuris padovanoja tikrai daug džiaugsmo, tačiau nemeluosiu – trokštu pergalių ir vis iš naujo gerinti savo asmeninius rezultatus.

Kokius didžiausius savo laimėjimus galėtumėte išskirti?

Didžiausią savo laimėjimą pasiekiau šiais metais vykusiame Lietuvos Semi-Pro drifto čempionate Kaune. Beje, tai buvo pirmasis mano laimėjimas drifte – užėmiau 2 vietą. Ilgą laiką tai buvo tikslas, o tam, kad jį įgyvendinčiau įdėjau labai daug darbo ir energijos. Ateity tik dar labiau stengsiuosi. Nemėgstu pasiduoti!

Kaip atrodo jūsų pasiruošimas varžyboms?

Dalyvaujant drifto varžybose labai didelis dėmesys yra skiriamas techniniam automobilio paruošimui, nuolatiniam jo tikrinimui ir testavimui prieš varžybas. Ties šiuo darbu man labai padeda mano komandos „Drift Devil“ prezidentas Kęstutis Kelpša ir mechanikas Paulius Prasauskas. Žinoma, labai svarbus ir visos komandos nuolatinis bendradarbiavimas, palaikymas ir buvimas kartu. Be jų įdėto sunkaus darbo, nebūtų ir džiuginančių rezultatų.

Kokiose varžybose dalyvaujate šiais metais?

Šiemet savo jėgas išbandau Drifto Semi-Pro lygos įskaitose Lietuvoje ir Latvijoje.

Ilgą laiką vyravo stereotipas, kad automobilių sportas – vyriškas užsiėmimas. Kaip manote, ar šis mitas vis dar egzistuoja?

Mano nuomone, šis stereotipas labai netinkamas. Džiugu, kad pastaraisiais metais jis vis labiau laužomas – moterys domisi autosportu ir įrodo, kad yra visiškai lygiavertės varžovės su vyrais.

Kaip vertinate moterų įsitraukimą į automobilių sportą? Ar moterų dalyvių skaičius varžybose didėja ar mažėja, ir kas tai lemia?

Bendrai automobilių sporte galime pastebėti nemažai dalyvių moterų, bet kalbant konkrečiai apie driftą – jų nėra daug, per pastaruosius metus net sumažėjo. Šiais metais drifte likau vienintelė mergina. Labai tikiuosi, kad sekančiais metais situacija keisis ir daugiau moterų sės už vairo.

Esu pasiruošusi visas jas palaikyti, jeigu reikės pati supažindinti su šia sporto šaka ir ištiesti pagalbos ranką.

Kas yra jūsų pavyzdys autosporte?

Negalėčiau išskirti vieno žmogaus. Mano didžiausias įkvėpimas ir pavyzdys – mano komanda ir jų palaikymas. Tiems žmonėms driftas – neatsiejama gyvenimo dalis, lygiai taip pat, kaip ir man.

Ką patartumėte moterims, besidominčiomis galimybe prisidėti prie automobilių sporto?

Patarsiu tik viena – niekada nebijoti ir siekti savo tikslų. Jei patinka ir norite – tai ir bandykite! Visiškai nesvarbu, kokia jūsų lytis – vaikinas ar mergina, darbo įdėti reikės daug, bet jeigu tai jūsų gyvenimo tikslas – jis tikrai nenueis veltui. Pirmyn!


« Atgal Į viršų ↑
loading